VIVACIOR CHAMPANGE STOPPER
OPAKOVANÉ OTEVÍRÁNÍ A UZAVÍRÁNÍ ZÁTKOU VIVACIOR
 
PROFESIONALITA - JEDNODUCHOST - ZACHOVÁNÍ CHUTI A AROMA
VINIKAJÍCÍ PRO UZAVŘENÍ LAHVÍ ŠAMPAŇSKÉHO A VŠECH DRUHŮ ŠUMIVÝCH VÍN.
NÁPOJE ZŮSTANOU DÉLE SVĚŽÍ. VÁŠ SEKT ZŮSTANE PO OTEVŘENÍ ČERSTVÝ A PLNÝ BUBLINEK PO DLOUHOU DOBU.
žena na židli
UZAVŘENÍ LÁHVE - načatou láhev uzavřeme speciálním špuntem a zajistíme zaklapnutím pružiny okolo hrdla láhve. Doporučuje se mírné navlhčení špuntu. Vlastní špunt je vyroben z materiálů schválených pro styk s potravinou, které jsou rovněž inertní ve smyslu, že nemají žádné aroma a nijak neovlivňují kvalitu vlastního vína (chuťově, pachově apod.)
SYCENÍ – k sycení se používá plyn HN1013, který je určený a schválený pro tyto účely. Vlastní sycení provádíme přes ventilek, který je zabudovaný ve špuntu z příručního zásobníčku. Sycení probíhá s povoleným ventilkem. Teprve po ukončení sycení tento ventilek zajistíme v poloze jeho utažením. Doba sycení je maximálně 2 vteřiny. Cílem„ přifouknutí „ plynu do láhve není vytvoření extrémního tlaku, ale pouze takového, aby prostředí nad hladinou sektu zamezovalo unikání perlivosti z vlastního sektu.
SKLADOVÁNÍ - takto ošetřené víno možno odložit ke sladování. Doporučuje se skladování ve stojaté poloze. Doba skladování se pohybuje v řádu hodin, dnů popř. Několika týdnů . Víno lze po tuto dobu průběžně „dofukovat“.
OTEVŘENÍ LÁHVE - otevírání láhve před servírováním :povolením a následným stisknutím zabudovaného ventilku (andělský pšouk) nejprveeliminovat přetlak v láhvi , vyklopit pojistnou pružinu o 180° a pak láhev pohodlně otevřít.
„Můžeme servírovat““
megafon

Inspirací pro vývoj výrobku

byly požadavky z oblasti gastronomie a restauraterství, které stále častěji volaly po možnosti nabídky rozlévaného sektu. 

Vivacior zátka na šampaňské/sekt

Nepotřebujete nic kromě špuntu a zdroje plnění (pumpička/výrobník). Nemáte žádné starosti s údržbou. Stačí občas opláchnout vodou. Všechno ostatní probíhá jako u jakékoliv láhve sektu.

Vlastní špunt nemá žádné nároky na  speciální manipulaci. Nutno pouze dodržovat základní pravidla čistoty a hygieny , což se u styku s potravinovými produkty považuje za samozřejmost.

Upozornění : špunt NELZE čistit v myčce!

Na tomto výrobku se podílí svými subdodávkami 7 pečlivě vybraných firem různých oborů. Základní materiál – guma – byl vyvinut ve spolupráci s odborníky z technologických laboratoří firmy KOH-I-NOOR. Následně byl potom podroben posuzování Státním zdravotní ústavem, vše s pozitivním výsledkem.

 

Objevte jednoduchost

použití zátky Vivacior

/video/

 

žena na židli